ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM STANDARTI İÇİN SON TARİH 01.01.2014

UYGULAMA ALANLARI

OTELLER

HASTANELER

FABRİKALAR

SPOR TESİSLERİ

TOPLU KONUTLAR

GIDA ÜRETİM VE İŞLEME TESİSLERİ

TEKSTİL FABRİKALARI

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

MERKEZİ ISITMA-SOĞUTMA  SİSTEMİ KULLANILAN ALANLAR

 

Birleşik Güç Üretim Sistemleri olan Kojenerasyon - Trijenerasyon Sistemleri ile enerji tüketiminizde ciddi tasarruflara ulaşabilirsiniz. Ülkemizde de hızla yayılan Birleşik Güç Üretim Sistemleri otel, hastane, fabrika ve toplu konut alanlarında uygulanmaktadır. Uygulamalarda referans noktası var olan güç tüketim sistemleri ve bunların Birleşik Güç Üretim Sistemi ile entegrasyonun doğru yapılanmasıdır.

Birleşik Güç Üretim Sistemleri %40 oranında enerji tasarrufu sağlayabilir. Jenerasyon Sistemleri, atıl enerjiyi en verimli şekilde sisteme kazandırmak üzere teşkil edilmişlerdir. Sistemlerin bağımsız olarak uygulamalarında verimlilik oranları 1/2 seviyelerinde olduğunda başarılı kabul edilmektedir. Birleşik Güç Üretim Sistemlerinde ise bu oran %90 oranından aşağı olamaz. Diğer sistemlerin tümleşik olarak değerledirildiğinde verim oranları maksimum %60 dır.

Birleşik Güç Üretim Sistemleri (KOJENERASYON - TRİJENERASYON) yeni finans imkanlar yaratacaktır. Finans gücü size rekabet edebilirlilikle dönecektir.

Enerji verimli kullanıldıkça rekabet edebilirliliğiniz artacaktır.